V areálu místní hasičské zbrojnice se konala u této příležitosti tradiční Letní slavnost. Za velké divácké účasti jubilejní program zahájili hasičští sportovci oblíbeným požárním útokem. Na start 2. ročníku soutěže družstev O putovní pohár SDH nastoupilo jedenáct sedmičlenných mužských a tři ženské týmy.

Téměř dvouhodinový maratón plný dramatických momentů a nečekaných zvratů přinesl nakonec pořadí:

Muži - 1. Albrechtice, 2. Stanislavice, 3. Karviná-Ráj I, 4. Těrlicko-Hradiště, 5. Stonava, 6. Bohumín-Kopytov, 7. Karviná-Ráj II, 8. Karviná-Louky. Družstva z Těrlicka, Mostů u Jablunkova a Mistřovic nebyly hodnoceny pro porušení stanovených pravidel. Ženy – 1. Mistřovice, 2. až 3. Hradiště a Albrechtice. „Požární útok měl dobrou úroveň. Čtvrté místo našeho družstva mezi jedenácti celky není špatné. Doma se prostě nevyhrává. Souboj o první příčku byl velice vyrovnaný a o vítězi rozhodovaly desetiny sekundy. Pohár zaslouženě putuje do Albrechtic,“ krátce zhodnotil vydařenou akci starosta SDH Hradiště Bohumír Nogol.

Program pak pokračoval pod šírým nebem posezením a tancem při reprodukované hudbě až do druhé hodiny po půlnoci. Nechybělo ani bohaté občerstvení s tradiční domácí kuchyní, se specialitami na grilu a soutěže v šipkách a kuželkách.

Vznik Sboru dobrovolných hasičů v Hradišti se datuje k lednu 1922. Bezprostředním impulsem k jeho založení byl velký požár stohu v místě usedlosti bývalého státního statku. O pět roků později, právě před osmdesáti lety byla postavena první požární zbrojnice. V šedesátých letech dvacátého století nastala potřeba vybudovat nový modernější stánek. S výstavbou se začalo v září 1962. Otevřena byla 29. října 1966. V současnosti má sbor sto deset členů a z toho dvacet dětí do patnácti let. Starostou je Bohumír Nogol, velitelem jednotky Alexander Skokan, předsedou revizní skupiny Bruno Jaworski a jednatelkou Irena Pospěchová.